no-img
مرسی فایل | فروشگاه فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق , پرسشنامه , رساله و مطالعات معماری

ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مدلهای اکتساب تکنولوژی | مرسی فایل تخصصی ترین فروشگاه فایل


مرسی فایل | فروشگاه فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق , پرسشنامه , رساله و مطالعات معماری
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مدلهای اکتساب تکنولوژی
doc
۱۳۹۷-۱۰-۲۰
349کیلوبایت
فرمت فایل : ورد
گارانتی بازگشت وجه
64 صفحه
۱۷,۰۰۰ تومان
۱۷,۰۰۰ تومان – خرید

ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مدلهای اکتساب تکنولوژی


ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مدلهای اکتساب تکنولوژی(فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد ،مفهوم ،مبانی نظری،مبانی نظری وپیشینه تحقیق ) دارای 64 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: ورد و قابل ویرایش با فرمت .doc

گارانتی بازگشت وجه: دارد ( کیفیت این فایل تضمین شده است درصورت هرگونه مشکل یا نارضایتی احتمالی مبلغ شما بازگردانده می شود)

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

 

فصل دوم
9
2-1- مقدمه
10
2-2- مفهوم تکنولوژی
10
2-3- طبقه بندی تکنولوژی
12
2-4- عناصر اصلی تکنولوژی
13
2-5- مدیریت تکنولوژی
14
2-6- تکنولوژی و مزیت رقابتی
16
2-6-1- ابعاد مزیت رقابتی
17
2-7- اکتساب تکنولوژی
18
2-7-1- انتقال تکنولوژی
21
2-7-2- انواع شیوه های اکتساب تکنولوژی
24
2-7-3- مدل‌های اکتساب تکنولوژی
30
2-8- مروری بر تحقیقات گذشته
41
2-8-1- جایگاه اکتساب تکنولوژی در مطالعات صورت پذیرفته
41
2-8-2- سابقه تحقیقات و مطالعات انجام گرفته
42
2-8-3- معیارهای تاثیرگذار بر شیوه های اکتساب تکنولوژی
53
فصل دوم
ادبیّات تحقیق
2-1- مقدمه
:
امروزه تکنولوژی و به کارگیری آن به یکی از عوامل رشد و پیشرفت در جوامع بشری (اعرابی ومنتی، 1389) و کلید رقابت در دنیای کار و تجارت و لازمه رشد سازمان‌ها و ملت‌هاست. نوآوری و تغییرات تکنولوژیک در سازمان‌های پیشرو، بسیار سریع اتفاق می‌افتند و باعث تغییر در محیط رقابتی می‌شود(رناسی و همکاران، 1388). ارائه‌ی کالا و خدمات متفاوت به بازار، تحولات تکنولوژی، تغییر در شیوه‌ی برنامه ریزی، اجراء کنترل و ارزیابی تغییرات تکنیکی، هریک فرصتی برای افزایش توانایی‌ها، رقابت پذیری و رشد صنایع محسوب می‌شود. . به این ترتیب، تکنولوژی به کارگیری و بهره مندی مناسب از آن همواره، بهترین زمینه‌ی ایجاد منافع اجتماعی- اقتصادی به شمار می‌آید. امروزه، ضرورت این امر با وجود تئوری‌هایی بیش از پیش نمایان است که امکان رشد و بهبود مستمر را برپایه توسعه‌ی تکنولوژی استوار می‌دانند.
بنابراین استراتژی‌ها، تصمیم گیری‌ها و اقدامات یک سازمان یا شرکت برای اکتساب، تطابق و توسعه تکنولوژیکی یک سازمان، هسته فرایند توسعه اقتصادی- اجتماعی آن شرکت را تشکیل می‌دهد. چنان چه سازمانی بتواند این فرایند را نظاممند هدایت کند، بدون شک، زمینه‌ی موفقیت و توسعه مداوم را برای خود فراهم می‌سازد و می‌تواند در بازار رقابتی و پرتلاطم دنیای امروزی به بقا امیدوار باشد (انصاری و زارع، 1388). بنابراین در این بخش به تعریفی جامع از مفهوم تکنولوژی و مدیرت آن و استراتژی‌های اکتساب تکنولوژی خواهیم پرداخت.
2-2- مفهوم تکنولوژی

واژه تکنولوژی مرکب از دو واژه یونانی
Techne
به معنی مهارت و هنر و
logy
به مفهوم تعقل و تدبیر اندیشی است که در ادبیات رشته مدیریت تکنولوژی، تعاریف بسیار متنوعی برای آن بیان شده است(خلیل، 1387). طارق خلیل رئیس انجمن بین المللی مدیریت تکنولوژی، در کتاب مدیریت تکنولوژی خود، مفهوم تکنولوژی را چنین بیان می‌کند:” تکنولوژی را می‌توان کلیه دانش‌ها، فرایندها، ابزارها، روش‌ها و سیستم‌های به کار رفته در ساخت محصولات و ارائه خدمات تعریف کرد. در بیانی ساده تر، تکنولوژی روش انجام کار وابزاری است که توسط آن به اهداف خود نایل می‌شویم.”
از دیدگاه عامه مردم، اغلب تکنولوژی در معنا و مفهوم سخت افزاری خود (یعنی ماشین آلات، رایانه و حتی وسایل بسیار پیشرفته ارتباطی و الکترونیکی) به کار می‌رود. حال آن که مفهوم تکنولوژی بسیار فراتر از ماشین آلات و ابزار صرف است. در واقع در کنار مشخصات سخت افزاری، تکنولوژی دارای اجزای نرم افزاری و مهارت‌های انسانی و دانشی نیز می‌باشد که روز به روز بر ابعاد و پیچیدگی‌های این جز از تکنولوژی افزوده می‌شود (خواجه نصیری، 1387).
تعریف جامع دیگری از تکنولوژی را آلبتی ارایه داده است: مجموعه ای متشکل از اطلاعات، ابزارها و تکنیک‌هایی که از علم و تجربه عملی نشات گرفته‌اند و در توسعه، طراحی، تولید و به کارگیری محصولات، فرایندها، سیستم‌ها و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند (قاضی نوری و مهدیخانی، 1384).
تعاریف دیگری نیز از تکنولوژی جهت درک بهتر آن در زیر ارائه می‌گردد:موضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =