no-img
مرسی فایل | تخصصی ترین فروشگاه فایل مبانی نظری,پیشینه تحقیق,پرسشنامه,رساله و مطالعات معماری

مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)سیستم مدیریت دانش چیست | مرسی فایل | تخصصی ترین فروشگاه فایل


مرسی فایل | تخصصی ترین فروشگاه فایل مبانی نظری,پیشینه تحقیق,پرسشنامه,رساله و مطالعات معماری
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)سیستم مدیریت دانش چیست
doc
۱۳۹۷-۱۰-۲۸
66کیلوبایت
فرمت فایل : ورد
گارانتی بازگشت وجه
27 صفحه
۱۷,۰۰۰ تومان
۱۷,۰۰۰ تومان – خرید

مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)سیستم مدیریت دانش چیست


مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)سیستم مدیریت دانش چیست(فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد ،مفهوم ،مبانی نظری،مبانی نظری وپیشینه تحقیق ) دارای 27 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: ورد و قابل ویرایش با فرمت .doc

گارانتی بازگشت وجه: دارد ( کیفیت این فایل تضمین شده است درصورت هرگونه مشکل یا نارضایتی احتمالی مبلغ شما بازگردانده می شود)

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

 

فصل دوم
پیشینه تحقیق

مبانی نظری مدیریت دانش :
تاریخچه دانش

-knowledge

دانش در سازمان یعنی آنچه که افراد درباره ارباب رجوع، محصولات، فرایند ها، اشتباه ها، و موفقیتها
می دانند. دانش یک سازمان می تواند در ذهن افراد، گرو ه ها و واحد های آن، جا گرفته باشد و بخش اصلی فرایند های اجرایی، عرف ها و قوانین و مقررات آن محسوب شود .
از طرفی،دانش راترکیبی سازماندهی شده ازوظایف،نقش ها،رویه ها و اطلاعات ،تعریف کرد ه اند.این تعریف به این مفهوم است که اطلاعات را تنها باسازماندهی می توان به دانش تبدیل کرد. کوئن

Quinn
دانش را به خرد سازمانی تشبیه کرده است. طبق این دیدگاه، دانش سازمانی نه به سازمان، بلکه به افرادی از سازمان مربوط می شود که آن را تولید کرد ه اند . دانش افراد، محصول تعاملات اجتماعی آن ها است و ریشه در شرایط اجتماعی و فرهنگی آن ها دارد. تاکید بر دانش فردی به اندازه دانش سازمانی مهم است و هر دو تا حدی بر ماهیت وظایف، سطح آموزش فردی، انگیزه و میل مدیریت به دست کشیدن از وظایف قدیمی خود و محول کردن آن ها به کارمندان رده پایین تر تمرکز دارند.
با این حال بت

Bhatt
عقیده دارد که دانش سازمانی، نه به طور کامل در افراد و نه در سازمان ذخیره می شود. بخشی از دانش در افراد و بخش دیگر درسازمان ذخیره می شود. به همین دلیل، هر سازمان دارای سهمی از افراد با هوش است که منابع ارزشمند دانش آن سازمان محسوب می شوند . اما این فرض که دانش یک سازمان، جمع افراد با هوش آن است، نیز نادرست است. زیرا اگر دانش در انحصار افراد یک سازمان قرار داشته باشند چگونه سازمان از آن منتفع می شود؟ اگر این طور باشد، با ترک افراد برجسته از یک سازمان، دانش آن سازمان نیز بی تردید از بین خواهد رفت. بنابراین سازمان ها تنها در صورت سازمانی کردن دانش خود می توانند از آسیب پذیری در امان باشد.
شاید برآورد تعاریف فوق را بتوان در تعریف هولان و فیلیپس
1
-Holan and Philips
مشاهده کرد که دانش سازمانی را مجموعه از سرمایه، قوانین، فعالیت های جاری، روند های اجرایی، استاندارد ها، و دیگر امور سازمان تعریف کرد ه اند که رفتار ها اعضای آن سازمان را شکل می دهد.
همان طور که گفته شد، دانش سازمانی یا فردی محصول تعامل افراد یا سازمان با یکدیگر است و سازمان برای روز آمد سازی و پالایش دانش خود نیاز به تعامل با محیط پیرامون خود دارد. بدین ترتیب اطلاعات جدیدی وارد سازمان می شود که لازم است برای آن فرایندی طراحی شود تا بتوان با استفاده از اطلاعا ت جدید، برنامه های جاری را نیز مورد ارزیابی مجدد قرار داد. این فرایند همان مدیریت دانش است که برای تسهیل در فعالیتهای مرتبط با دانش از قبیل خلق، ضبط و ذخیره، انتقال و کاربردآن استفاده می شود( عزیزی و همکاران ، 1387).
مدیریت دانش
اخیرا واژه مدیریت دانش در فرهنگ لغات جای گرفته است. در سال 1989برای آماده سازی مدیریت دانش بر پایه فناوری، کنسرسیومی از سازمان ها در امریکا کار خود را آغاز نمود تا پیشگامی خود را برای منظور نمودن مدیریت دانش به عنوان سرمایه در سازمان ها اعلان نماید .اولین کتاب ها درباره فراگیری سازمانی و مدیریت دانش در سال 1990منتشر شدند. در سال1991 و برای اولین بار مطالبی درباره مدیریت دانش در مراکز انتشاراتی مشهور به چاپ رسید. شاید بتوان گفت که وسیع ترین کار تحقیقاتی در زمینه مدیریت دانش تا امروز درسال 1995 توسط کوجیه و نافوکا

Kojie&Nafoka
و هیروتاکاتاکی شی

Hirotakatakishi
در سازمان خلق دانش به نام چگونه شرکتهای ژاپنی نوآوری و پویایی را به وجود می آورند؟صورت پذیرفته است(یاریگر به نقل از اسدزاده ،1386).
تعاریف مدیریت دانش
*مدیریت دانش شامل روش های بهبود و ابزار عملی است که به مدیریت کمک می کند تا در هر سطح و ناحیه ای در سازمان منجر به بهبود روش های کاری و محصولات شود ( شفیعا و همکاران ، 1386).
*مدیریت دانش فرایند خاص سازمانی و سیستماتیک برای کسب، سازماندهی، نگهداری، کاربرد، پخش و خلق دوباره دانش صریح و ضمنی کارکنان برای افزایش عملکرد سازمان و ارز ش آفرینی است (.شفیعا و همکاران ،1386).
*فرایند مدیریت دانش به دنبال گردآوری، شکل دادن، نگهداری و اشاعه آن دانش است. ( رجایی پور، 1387).
*مدیریت دانش: عبارت است از فرایند های ایجاد، سازماندهی، اشاعه و حصول اطمینان از درک اطلاعات مورد نیاز برای انجام یک کار (ناظم ، 1386).
*مدیریت دانش: عبارت است از ایجاد، نوسازی، استفاده و اهرم قرار دادن دانش و دیگر دارائی های سرمایه فکری به صورت ظریف و نظامند جهت حداکثر سازی اثر بخشی و بازدهی دانش محور کارکنان و سازمان( صلواتی ، 1388).
مولفه های مدیریت دانش
تشخیص دانش
تشخیص نیاز های دانشی یکی از مولفه های مهم درمدیریت دانش به شمارمی آید چرا که در فرایند مدیریت دانش، تشخیص دانش مورد لزوم سازمان گام موثری در پیشبرد صحیح بقیه مراحل و نحوه آموزش آن ایفا می کند.
تحصیل دانش
تحصیل دانش در یک سازمان دانش محور که پایه آموزش نیزمی باشد به دو صورت کلی زیر محقق می شود:
الف
)
کسب دانش: مستقیم ترین و گاهی موثرترین راه کسب دانش بیرونی خرید آن است. یعنی خرید سازمان یا استخدام فرد یا افرادی که از دانش مورد نیاز بر خوردارند.
ب)خلق دانش: مقدمه مدیریت دانش، خلق دانش و به تبع آن یادگیری سازمانی است ، زیرا با ایجاد دانش ا
ست که می توان بر آن مدیریت کرد.
بکار گیری دانشموضوعات :

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =