no-img
مرسی فایل | فروشگاه فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق , پرسشنامه , رساله و مطالعات معماری

پاورپوینت آموزش و پرورش کشور هلند | مرسی فایل تخصصی ترین فروشگاه فایل


مرسی فایل | فروشگاه فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق , پرسشنامه , رساله و مطالعات معماری
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
پاورپوینت آموزش و پرورش کشور هلند
ppt
۱۳۹۸-۰۸-۲۱
815کیلوبایت
فرمت فایل :پاور پوینت
گارانتی بازگشت وجه
14 اسلاید
۹,۵۰۰ تومان
۹,۵۰۰ تومان – خرید

پاورپوینت آموزش و پرورش کشور هلند


موضوع ناشناس بودآموزش و پرورش کشور هلند

موقعیت جغرافیایی کشور هلند
بیش از یک چهارم هلند -‏ که یکی از پرجمعیت‏ترین کشورهای دنیاست -‏ در ارتفاعی کمتر از سطح دریا قرار دارد. شبکه‏ای از کانالها و رودهای کانالیزه شده در غرب کشور جریان دارد، جایی که تلماسه‏ها و سدهای مصنوعی مناطق پست و « پولدر » ها ( زمینهای احیا شده از دریا ) را حفاظت می‏کند. ساحل به واسطه سدهای دریایی صاف شده است، سدهایی که از ناحیه زه‏لند در شمال غرب حفاظت می‏کند و در شمال، دریاچه آب شیرینی به نام ایسلمیر را احاطه کرده است. شرق کشور متشکل از جلگه‏های پست ماسه‏ای است. آب و هوا : این کشور با تابستانهای خنک و زمستانهای معتدل، آب و هوای معتدل دریایی دارد.

2
پیشینه کشور هلند
هُلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نــِیدِرلانت)، به انگلیسی: The Netherlands و Hollandبه فرانسوی: (تلفظ pe i ba)les Pays-Bas)کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است.
پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.
هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند (به زبان هلندی: Koninkrijk der Nederlanden کُنینک‌رَیک دِر نِیدِرلاندِن) بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

3
مردم
زبان رسمی هلند، هلندی است (به هلندی:Nederlands)این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمنی است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد. برخی واژگان فرانسوی نیز از دوره‌های تسلط فرانسویان بر این منطقه، در زبان هلندی جذب شده‌اند. گستره جغرافیایی زبان هلندی به جز کشور هلند، استان‌های شمالی بلژیک را نیز دربر می‌گیرد. در مستعمرات هلند از جمله در سورینام لهجه‌های بومی‌شده هلندی کاربرد داشته‌است.
در کشور هلند در حدود ۶۵ هزار فارسی‌زبان سکونت دارند، ۳۰ هزار ایرانی و ۳۵ هزار نفر از کشور افغانستان . میانگین قد مردان هلندی ۱۸۴cm است که کشور هلند را در رتبه اول بلند قامت ترین مردمان جهان قرار داده است,بعداز هلند نروژ نیز با۱۸۳cm در جایگاه دوم جای دارد.

4
ساختار آموزشی
آموزش اجباری از 5 تا 17 سال بمدت 12 سال بطور تمام وقت طول می کشد ویا از 5 سالگی تا پایان سال تحصیلی که دانش آموز به سن 16 سالگی می رسد بطور تمام وقت واز 16 تا 18 سالگی بطور پاره وقت دنبال می شود.آموزش پیش دبستانی بصورت جداگانه در هلند وجود ندارد.آموزش ابتدائی هشت سال بطول می انجامد که از 4 تا 12 سالگی بوده واز 5 سالگی به بعد اجباری می باشد .
5

آماده سازی کودکان
آماده سازی کودکانی زیر 4 سال تحت مسئولیت وزارت بهزیستی ، بهداشت وامور فرهنگی میباشد.ازسال تحصیلی 1994-1993همه انواع مدارس متوسطه ، با یک دوره سه  ساله آموزش پایه شروع می شود آموزش عمومی جامع پایه که هیچ وجه تمایز تخصصی بین موضوعات عمومی وتکنیکی ایجاد نمی کند.بسته به دوره آموزوش انتخابی ، ممکن است تا 4 سال طول بکشد. MBOبرای دانش آموزان سنین 16 تا 19سال طراحی گردیده است.کارورزی دانش آموزی 2 تا 3 سال طول می کشد وکار آموزی پیش رفته دانش آموزی 1 تا 3 سال طول می کشد.
6
مقطع متوسطه – (WBO) پیش حرفه ای
 مقطع متوسطه – (WBO) پیش حرفه ای   : 16-12 سالگی ، دوره 4 ساله – متوسطه عمومی : الف-(MAVO) متوسطه مقدماتی  ، 16-12 سالگی ، دوره 4 ساله ب-(HAVO)متوسطه پیشرفته  ، 17-12 سالگی ، دوره 5 ساله – (VWO)پیش دانشگاهی  ، 18-12 سالگی ، دوره 6 ساله ( سه ساله اول ، مرحله اول آموزش متوسطه اند و سالهای چهارم و پنجم  HAVO و چهارم تا ششم  VWO مرحله دوم آموزش متوسطه اند . (
7
آموزش عالی – آموزش تخصصی  HBO
….دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + بیست =